Makijaż

Moja przygoda z makijażem zaczęła się 13 lat temu, dość niespodziewanie, ale za to z rozmachem. Zawsze lubiłam malować więc wzięłam udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Makijażu Artystycznego w Poznaniu i zajęłam 1 miejsce. Ku własnemu zaskoczeniu wiedziałam już, że makijażem chciałabym zajmować sie na poważnie i hobby potraktować jako pracę. Rozwijałam się w tym kierunku i po roku ponownie wystartowałam w Mistrzostwach Polski Makijażu i znów zwyciężyłam. Kolejne mistrzostwa udawało mi sie zajmować na podium. Teraz każdy makijaż, który wykonuję traktuję jako swego rodzaju dzieło. Zawsze tworze je indywidualnie, kierując się typem urody oraz potrzebami Klientki. Makijaż to sztuka detalu, wymaga ogromnej precyzji. Najważniejsze, aby wyeksponować urodę, by kobieta poczuła się atrakcyjna i wyjątkowa - bo każda z NAS taka właśnie jest :)

Agnieszka Mechelewska


Rodzaje makijaży profesjonalnych:

MAKIJAŻ DZIENNY - imituje naturę, jest delikatny i subtelny. Czasami nawet sprawia wrażenie niewidocznego. Głównym zadaniem makijażu dziennego jest zatuszowanie niedoskonałości skóry, delikatna korekta twarzy i nadanie świeżego, pogodnego wyglądu.

MAKIJAŻ POPOŁUDNIOWY - powinien być bardziej ekspresyjny od dziennego. Makijaż oczu może zdecydowanie podkreślić ich kształt oraz barwę, ale krawędzie cieni nie powinny być widoczne. Całość należy dobrać nie tylko do typu urody, ale także do stroju.

MAKIJAŻ BIZNESOWY - może być bardziej wyraźny i intensywniejszy niż klasyczny makijaż dzienny, dopasowany do charakteru pracy lub spotkania biznesowego, a także zgodny z ubiorem. W makijażu biznesowym istotne jest to, aby zaakcentować, podkreślić jeden element twarzy, oczy lub usta.

MAKIJAZ WIECZOROWY - jest rodzajem makijażu w którym można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Makijaż ten wykonuje się na specjalne okazje, więc ważny jest charakter imprezy i dopasowanie do stroju i fryzury. Należy zwrócić uwagę w jakim oświetleniu makijaż będzie prezentowany, aby odpowiednio dobrać podkład i nasycenie cieni. Zazwyczaj w konwencji wieczorowej mamy do czynienia ze sztucznym oświetleniem lub światłem świec, dlatego makijaż powinien być wyrazisty o intensywnych barwach. W zależności od okazji możemy dobrać dodatki typu brokat czy sztuczne rzęsy. Perfekcyjne podkreślone oczy, usta, rysy twarzy tworzą doskonałą kreację którą to właśnie jest makijaż.

MAKIJAŻ ŚLUBNY - ślubny stanowi połączenie makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Charakteryzuje go świeżość makijażu dziennego, a trwałość wieczorowego. Podkreśla naturalne walory urody oraz perfekcyjnie ukrywa niedostatki. Przede wszystkim panna młoda powinna czuć się wyjątkowo, komfortowo i pięknie. Profesjonalny makijaż ślubny gwarantuje świetny wygląd w świetle dziennym, sztucznym, a także na filmie lub zdjęciach.

MAKIJAŻ FOTOGRAFICZNY - zdecydowanie mocno podkreśla rysy twarzy, dlatego bardzo ważne aby odpowiednio ją wymodelować. Wymagane jest maksymalne krycie za pomocą podkładu lub kamuflażu, dzięki temu skóra w świetle mocnych lamp wygląda idealnie. Makijaż ten eksponuje kształt oczu i ust oraz tuszuje wszelkie niedoskonałości.

MAKIJAŻ SCENICZNY - przypomina makijaż fotograficzny. Jest jednak stanowczo bardziej wyrazisty, graficzny, ma ostrzejsze kolory i większe nasycenie barw. Powinien wzmocnić rysy twarzy lub nawet je zmienić. W tym makijażu oczy i usta mają zauważalnie zaznaczony kontur.

MAKIJAŻ MĘSKI - oparty jest przede wszystkim na pielęgnacji twarzy delikatnym skorygowaniu i zmatowieniu.

MAKIJAŻ na HALLOWEEN - to makijaż artystyczny, bardzo wyrazisty i dostosowany do postaci w jaką chcemy się wcielić. Dozwolone są wszelkiego rodzaju przerysowania i intensywna kolorystyka.